Rýžové chipsy chia quinoa
Rýžové chipsy chia quinoa
Pečené rýžové chipsy vyrobené z hnědé celozrnné rýže obohaceny o SUPERFOODS chia semínka a quinou.
Pečené rýžové chipsy vyrobené z hnědé celozrnné rýže obohaceny o SUPERFOODS chia semínka a quinou.
Hnědá rýže je zdravá a je skvělým zdrojem selenu, fosforu, hořčíku, manganu, železa, zinku, vitamínů B1, B3, B6 a kyseliny listové. Hnědá rýže vzniká odstraněním pouze té nejsvrchnější vrstvy z rýžového zrnka, další hnědá část slupky, bohatá na vitaminy skupiny B a minerály, zůstává. Oproti bílé rýži je proto hnědá rýže výrazně nutričně hodnotnější a zdravější. Řadí se mezi celozrnné potraviny a obsahuje spousty zdraví prospěšných minerálních látek a vitamínu.
| Výživové údaje | na 100 g |
|---|---|
| Energetická hodnota | 1 918 kJ |
| Kalorická hodnota | 457 kcal |
| Tuky | 17 g |
| – z toho nas. mastné kyseliny | 1,7 g |
| Sacharidy | 68 g |
| – z toho cukry | 1 g |
| Vláknina | 3 g |
| Bílkoviny | 8 g |
| Sůl | 0,99 g |