Diet Plan

Mgr. Lada Nosková, ředitelka

„Šestnáctým rokem se setkávám s klienty, u nichž převažuje energeticky bohatá potrava nad vyváženou, biologicky hodnotnou. Je počátkem začarovaného kruhu nejen pro jedince trpící celoživotní nadváhou, ale i pro ty, kteří ve snaze zvládnout namáhavé pracovní tempo, zapomenou na to nejdůležitější na kvalitní a zdravou stravu. A s tím vám chceme pomoci.“


Nahlédněte pod pokličku

Kdo je nutriční terapeut

Specialisté mají skutečně odborné vzdělání

Nutriční terapeut je odborníkem vzdělaným v oblasti výživy člověka a léčebné výživy. Po dokončení studia získává oprávnění působit
jako odborný zdravotnický personál. V praxi to znamená, že může radit lidem zdravým i lidem se zdravotními komplikacemi jak se stravovat, může navrhovat a sestavovat diety, poskytovat konzultace. Práce je to velmi náročná a zodpovědná.

Pokud potřebujete poradit s jídelníčkem, můžete si koupit knížku, pročíst časopisy, prohledat internet. Najdete spousty „zaručených“ postupů a doporučení.

Někdo si v dobré víře sjedná schůzku s výživovým poradcem. Ale, kdo je vlastně výživový poradce?
Je to člověk, který se rozhodl, že bude někomu radit s výživou. Aby získal živnost na tuto práci, nemusí mít vůbec žádné odpovídající vzdělání, stačí, když bude chtít tuto práci dělat. Může to být švadlena, prodavačka, automechanik, úřednice... Nastuduje si literaturu nebo absolvuje krátký kurz, otevře si poradnu, vytiskne vizitky, založí webové stránky a začne poskytovat "odborné" konzultace.

Pokud však máte zdravotní problémy, jejichž absence je v případě dlouhodobé nadváhy a obezity téměř vyloučena, nebo používáte trvale léky, nemůže výživový poradce navrhovat dietu a jídelníček s vlivem na komplikace obezity.
Jediným člověkem, který má odbornost k tomu něco říci, je, kromě lékaře, nutriční terapeut.