Olej ve spreji sezamový

Mantova Olej ve spreji sezamový


179 Kč   169 Kč
1 ks
200 ml

SKL

Olej ve spreji sezamový

100% čistý olej z pražených sezamových semínek ve spreji.

Čistá potravina Bez cukru Bez přídatných látek Bez lepku Bez laktózy Bez konzervantů Zdravé tuky Low carb Vegan Raw

Má vůni pražených semínek typickou pro asijskou kuchyni. Oblíbený je také ve středomoří k rybám i zelenině. Konzumuje se v syrové formě jako olej do salátů a těstovinových pokrmů, do rizota a dokonce i do sladkých receptů. Dále při přípravě typických indických a jihoasijských jídel. Používá se také jako základ cizrnového hummusu.

Je přirozeně bohatý na nenasycené mastné kyseliny Omega-6 a Omega-9, které přispívají k udržení normální hladiny cholesterolu v krvi, a zvýšené množství minerálních látek, mezi které patří hořčík, fosfor a vápník (užitečné při prevenci osteoporózy) a je bohatý na kyselinu olejovou a linolovou. Sezamový olej je zvláště prospěšný pro pokožku, protože je bohatý na antioxidanty, které pomáhají v boji proti působení volných radikálů. Má významný pozitivní vliv na kontrolu krevního tlaku v boji proti arteriální hypertenzi. Kromě toho vědecké studie prokázaly, že sezamový olej může snížit nebo oddálit příznaky neurodegenerativních onemocnění, jako je Alzheimerova choroba. Důležitou vlastností, kterou je třeba zmínit, je, že působí jako chelatační činidlo proti těžkým kovům, které za normálních okolností nejsou metabolizovány, a proto se hromadí v těle. Je užitečný v případech intoxikace v boji proti jaterní toxicitě a poškození ledvin. Olej z pražených sezamových semínek je bohatý na vitamíny, zejména na vitamín A, vitamín E a vitamíny skupiny B (B1, B2, B3).

Vysoký bod přepálení 215 °C.


Olej ve spreji umožňuje použít významně menší množství tuku (až o 90 %), tj. snížit kalorickou hodnotu pokrmu. 

Výhody oleje ve spreji:

  • rychlé a snadné použití 
  • lehce kontrolovatelné množství 
  • přesné dávkování = méně plýtvání
  • rovnoměrná aplikace 
  • zjednodušuje vaření i čištění
  • 111 porcí 
  • 3 způsoby dávkování: sprej, kapky, proud 

Díky patentované technologii bagu v lahvi, není hnacím plynem nasycen olej, ale okolí vaku. Obsah je 100% čistý, bez příměsí a je spotřebován beze zbytku. Lahev chrání obsah před znehodnocením vzduchem a světlem. 

Klíčové vlastnosti:
Čistá potravinaBez cukruBez přídatných látekBez lepkuBez laktózyBez konzervantůZdravé tukyLow carbVeganRaw

Související produkty:


Mantova Olej ve spreji sezamový

EAN: 8006830995464

Složení: olej z praženého sezamu.

Výživové hodnoty ve 100 ml: energie 3404 kJ / 828 kcal, tuky 92 g, z toho nas. mast. kyseliny 14,4 g, sacharidy 0 g, bílkoviny 0 g, sůl 0 g.

Loading…