Datlová pasta
Datlová pasta
Datlová pasta slouží jako skvělé přírodní sladidlo bez přidaného cukru a konzervačních látek, které by již nemělo chybět v žádné kuchyni.
Datlová pasta slouží jako skvělé přírodní sladidlo bez přidaného cukru a konzervačních látek, které by již nemělo chybět v žádné kuchyni.
Ovocný cukr dodává tělu rychlou energii a zároveň je to velmi lehce a rychle stravitelná část potravy s vysokým obsahem vláknin, vitamínů a minerálů. Díky své sladké chuti a pojivé schopnosti se hodí k přípravě nepečených sladkostí či marmelád.
| Výživové údaje | na 100 g |
|---|---|
| Energetická hodnota | 1 351 kJ |
| Kalorická hodnota | 323 kcal |
| Tuky | 0,3 g |
| – z toho nas. mastné kyseliny | 0,2 g |
| Sacharidy | 66 g |
| – z toho cukry | 61,7 g |
| Vláknina | 12 g |
| Bílkoviny | 2,3 g |
| Sůl | 0,5 g |